Jak vložit Facebook komentáře na web

Martin Pešout   30. 11. 2016


Chcete podpořit aktivní diskuzi na svých stránkách? Přidejte na web Facebook plugin s komentáři a zůstaňte v kontaktu se svými návštěvníky. S naším aktualizovaným návodem to zvládne každý. Vrhněte se na integraci krok za krokem!

Většina současných redakčních systémů dovoluje připojit komentáře k článku. Když web toto řešení nenabízí, nezbývá, než celou funkcionalitu od základu vytvořit. Naštěstí Facebook vyšel vývojářům vstříc a v rámci svých sociálních pluginů přináší Comments.

Kroky, které jsou nutné k integraci

 1. Programátor, který stojí za samotnou integrací, se musí přihlásit na stránce Facebook for developers.
 2. V druhém kroku je potřeba vytvořit novou Facebook aplikaci, na kterou potom napojíte budoucí komentáře (plugin Comments). Pro každý nový projekt je potřeba vytvořit novou aplikaci. Toto je důležité například kvůli moderování příspěvků a přidávání oprávnění.
 3. Vygenerujete kód, který pak vložíte do kódu webové stránky.

1. Přihlaste se na Facebook for developers

Aby bylo možné přejít k vytvoření potřebné aplikace, je nutné se nejprve stát tzv. vývojářem na Facebooku. Co to přesně znamená? Nebojte, není nutné ucházet se o zaměstnání v Kalifornii. Stačí se online přihlásit. Vpravo nahoře naleznete tlačítko Log in a použijete přihlašovací údaje k vašemu soukromému Facebook účtu.

2. Vytvoření nezbytné aplikace

Samotný plugin Comments, který vám umožní přikládat komentáře a vést diskuze, musí být propojen s konkrétní Facebook aplikací. Takže pokud je splněn předchozí bod a jste přihlášeni, přejděte na další stránku.

app

Pomocí tlačítka + Add a New App otevřete následující nabídku:

app2

Pro vytvoření jednoduché aplikace zvolte volbu basic setup. Uvidíte jednoduchý formulář:

newapp

Vyplňte potřebné údaje a novou aplikaci dokončíte pomocí tlačítka Create App ID. Po odeslání se dostanete do detailu nově založené aplikace. Poznamenejte si číslo App ID, které se vám bude hodit dále při nastavování možností moderování komentářů. Pozor, takto vzniklá aplikace ještě není zpřístupněna k běžnému používání na webu.

public

3. Integrace pluginu Comments do své webové stránky

Facebook připravil jednoduchého průvodce, s jehož pomocí vygenerujete kód, který pak vložíte do kódu stránky. Vyplňte následující políčka:

 • URL to comment on – URL vaší stránky, na které poběží plugin s komentáři.
 • Number of posts – Počet posledních příspěvků, které budou zobrazeny.
 • Width – Toto políčko není povinné. Jeho vyplněním však můžete přizpůsobit šířku výsledného pluginu s komentáři.

generator

Pak vše potvrďte pomocí tlačítka Získat kód. Zobrazí se vám nové okno. Pokud již spravujete více Facebook aplikací, ujistěte se, že je vybrána právě ta aplikace, která byla vytvořena v bodu č. 2. To provedete pomocí „přepínátka“ viditelného na následujícím obrázku:

sdk

Poté zkopírujte první část vygenerovaného kódu.

sdk2

A vložte ji do těla vaší stránky <body>…</body>. Vložte ji ideálně na její začátek, hned za tag <body>. Druhá část vygenerovaného kódu bude vypadat přibližně takto:

sdk3

Tento kód umístěte na požadované místo na stránce, kde budete chtít zobrazit Facebook komentáře. Pamatujte na to, že pokud budete kód umisťovat na vícero různých stránek (např. pod každý příspěvek na blogu), musí atribut data-href="" obsahovat vždy URL aktuální stránky. Viz další možnosti nastavení.

Moderujte nové komentáře

Administrátor komentářů může například zvolit, zda jsou nové komentáře viditelné hned všem uživatelům, nebo mají nějaké omezení (například jestli je nutné je před zveřejněním nejprve schválit). Dále je možné zablokovat vybrané uživatele nebo vybrat nevhodná slova, která se nemohou objevit v příspěvcích.

Následující meta tag umístěte do HTML hlavičky vaší stránky mezi <head> … </head>.

<meta property="fb:app_id" content=“{VAŠE_APP_ID}"/>

Místo VAŠE_APP_ID uveďte číslo vaší nově vytvořené aplikace. Pokud ho nemáte poznamenané, můžete ho dohledat zpětně na této stránce.

Aby bylo možné moderovat jednotlivé komentáře, musíte povolané osoby zařadit na seznam administrátorů. Administrátory zadefinujete pomocí následujícího metatagu, který je třeba umístit také do HTML hlavičky, tzn. mezi <head> … </head>.

<meta property="fb:admins" content="{ID_FB_UŽIVATELE}"/>

Pokud je moderátorů více, zapište je pomocí více tagů umístěných za sebou.

<meta property="fb:admins" content="{ID_FB_UŽIVATELE_1}"/>
<meta property="fb:admins" content="{ID_FB_UŽIVATELE_2}"/>

ID uživatele na Facebooku zjistíte třeba tak, že použijete následující službu a zadáte jeho login do vyhledávání. Příkladem může být igloonet, jehož ID je 180308743448. Více informací k dalším možnostem nastavení naleznete na této stránce.

Závěrem

Facebook plugin Comments považuji za velmi užitečný nástroj, a to jak pro klienty, tak pro samotné vývojáře. Pokud nehledáte nic specifického, dokážete v krátkém čase nabídnout plnohodnotné vkládání komentářů k článkům či stránkám na webu. Pokud se někde v procesu ztratíte, nebojte se zeptat v diskuzi pod článkem.

Zařazeno v Marketing, Vývoj

Jsem brněnský UI vývojář pěkného frontendu. Od malička si potrpím na detail, ale přitom kladu důraz na jednoduchost a přehlednost. Zastávám názor, že jednodušší weby jsou ty nejkrásnější.


10 komentáře

 1. Kristýna Čapková

  Dobrý den, pane Pešoute,

  v první řadě bych Vám ráda poděkovala za podrobný a krásně srozumitelný návod. I tak jsem ale někde musela udělat něco špatně, protože se mi moderation tool stále nezobrazuje…
  Nevím, jestli nebude problém třeba v tom, že celou aplikaci jsem vytvářela pro základní domovskou stránku (URL: http://www.styleovertrends.com), ale „Comments Plugin“ jsem pokaždé vytvořila a vložila zvlášť pro jednotlivé příspěvky (takže tam je jiné - delší - URL).
  Také mě zarazilo, že už při vytvoření aplikace (ještě předtím než jsem se vůbec dostala k jednotlivým Comments Pluginům) mi to vyhodilo SDK Java Script a chtělo to po mně, ať ho vložím za . Moje otázka tedy zní: ten SDK Java Script, který tady ukazujete na jednom z obrázků (při získání kódu ke Comments Pluginu), mám potom vložit za ten první, nebo s ním mám ten první nahradit? A tím se dostávám k druhé otázce - když jsem zkoušela ten druhý vložit, hlásilo mi to tuto chybovou hlášku: Chyba při analýze souboru XML, řádek 671, sloupec 64: The reference to entity „version“ must end with the ‚;‘ delimiter.

  Doufám, že je to napsané trochu pochopitelně… Předem moc děkuji za jakoukoliv odpověď!

  Kristýna

  1. Martin Pešout

   Dobrý den Kristýno,

   koukám, že komentáře se vám pod článkem už zobrazují (např. na http://www.styleovertrends.com/2017/09/pleteny-svetr.html), takže je to dobře nastavené. Problém bude jinde. Jak nastavit moderování komentářů popisuji na konci článku. Je potřeba vložit potřebné řádky do hlavičky vašeho webu. Zkuste to nastavit podle návodu „Moderujte nové komentáře“ a kdyby jste se někde zasekla, tak napište.

   S pozdravem
   Martin Pešout

 2. Honza

  Dobrý den,

  děkuji za skvělý návod. Vše máme nastaveno (snad dobře). Ale chci se optati. Já jako moderátor dostávám do svého účtu nějaké upozornění o tom, že byl na stránku přidán komentář? V nástrojích pro moderování to samozřejmě vidím.

  Děkuji

  Jan Hrabal

  1. Martin Pešout

   Dobrý den,

   je to tak jak říkáte. Na svůj Facebookový účet by vám mělo přicházet upozornění stejným způsobem, jakým vám chodí nové notifikace. Případně pokud by to nechodilo, tak by mělo stačit přejít do https://developers.facebook.com/tools/comments/ a vpravo je záložka „Settings“. Zde nastavte „Enable Notifications“ na „On“.

   S pozdravem
   Martin Pešout

   1. Honza

    Dobrý den,

    moc děkuji za poskytnuté informace a podrobný návod. Velmi nám to pomohlo. Nicméně bych měl poslední dotaz. Při zadání prvního komentáře na určité stránce se zobrazí chybová hláška „Neplatná hodnota objektu“. Komentář se ale i tak přidá a zobrazuje. Pokud přidávám další tak je již vše pořádku…testoval jsem to na několika URL daného webu a tento problém přetrvává. Nevíte, prosím, čím to může být způsobeno? Děkuji

    Hezký den

    Jan Hrabal

    1. Martin Pešout

     Dobrý den,

     bohužel s touto chybou jsem se nesetkal. Asi vás budu muset pro hledání řešení odkázat na Google. Když jsem zkoušel něco podobného hledat, tak jsem narazil na odpovědi typu: je třeba aktualizovat váš vygenerovaný kód pro Facebook Komentáře. Pravděpodobně používáte starší verzi JavaScript SDK. Více info např. zde https://stackoverflow.com/questions/38279551/facebook-comments-plugin-return-an-error-object-invalid-value

     Zkuste se na to podívat. Mohlo by to být řešení pro váš problém.

     S pozravem
     Martin Pešout

 3. Petr Strádal

  Ahoj všem,

  postupoval jsem jak bylo v návodu, ale nezobrazují se mi komentáře na mém webu. Když dám aktualizovat stránku, tak to jen problikne a to je vše.

  víte co s tím?

  Děkuji


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *