fenstar

Nové webové prezentace včetně intranetu a zaměstnanecké sekce

červenec 2017 - současnost

Cíle spolupráce

FenStar s.r.o. už více než 25 let vyrábí kvalitní a bezpečná okna i dveře. Nedávno prošel výrazným rebrandingem a potřeboval pomoct s představením své nové identity zákazníkům i B2B partnerům. Vytvořili jsme proto mezinárodní webovou prezentaci včetně partnerské zóny a zaměstnanecké sekce.

logo společnosti FenStar
zobrazení hlavních stran webů fenstar.cz, fenstar-point.cz a premium-ouvertures.fr v jednom obrázku

Analýza, wireframy a design

Projekt se skládal ze tří webů ve třech jazykových mutacích (čeština, francouzština, němčina):

  • fenstar-point.cz – podpora prodeje v rámci České republiky,
  • premium-ouvertures.fr – podpora prodeje a budování obchodní sítě ve Francii,
  • fenstar.cz – stránky výrobce s prezentací produktů, partnerskou zónou, intranetem a kariérní sekci.

Při tvorbě webů je pro nás zásadní kvalitní analýza v podobě workshopů, kvalitativních dat a zodpovědně realizovaných person. Přestože tyto služby běžně jako igloonet nabízíme, klient už měl vlastního subdodavatele. Naštěstí šlo o dobře zpracované podklady, a my se mohli hned pustit do práce.

Product owner klienta byl na proces vývoje připravený a dobře věděl, jaké informace chce na stránkách komunikovat. Společná tvorba wireframů tak proběhla zcela bez problémů. V návrhu „pixel-perfect” grafiky jsme vyladili barevnost jednotlivých webů (každý komunikuje v jiných tónech) a pustili se do práce. Vždy si dáváme záležet na jednoduchosti, srozumitelnosti a uživatelské přívětivosti.

bílý moderní dům s velkými okny

Shrnutí webu

V igloonetu vždy dbáme na to, aby zákazník neskončil ve „vendor lock-in“, tedy nezůstal závislý na konkrétním dodavateli. Všechny weby jsme proto postavili na otevřeném redakčním systému Drupal 9, který zohledňuje například OWASP TOP TEN bezpečnostních rizik. Aktuálně jsou spuštěné v produkčním režimu a kromě průběžné správy probíhá i jejich rozvoj a přidávání nových funkcí. Řídíme se tím, co klient zrovna potřebuje.

Na výsledek jsme pyšní z celé řady důvodů

  • Vylepšili jsme redakční systém tak, aby klient nemusel k produktům stále dokola zadávat duplicitní informace. Postarali jsme se také o lepší prezentaci produktů směrem k firemním zákazníkům.
  • Vytvořili jsme partnerskou zónu, která usnadnila komunikaci mezi FenStar a jeho B2B klienty. Z ERP systému teď pomocí Microsoft Dynamics NAV jednoduše importují objednávky, faktury a další potřebné informace. Implementace je realizována na úrovni zpracování exportu z databáze MS SQL server a následného importu do redakčního systému.
  • Ze základů partnerské zóny jsme vytvořili zaměstnaneckou sekci. Funguje jako komunikační kanál mezi zaměstnanci a vedením společnosti, což se skvěle hodilo s ohledem na řešení problémů kolem COVID-19.
  • Realizovali jsme také kariérní sekci, v které inzeráty spravují přímo HR pracovníci.
zobrazení kariérních stránek z webu fenstar.cz. Barevný banner složený z fotografií a pod ním výpis firemních benefitů.

Závěr

Přes velký rozsah projektu jsme díky dobře zpracované analýze a kvalitním designovým návrhům vytvořili weby, kterými je radost procházet. Jsou jednoduché, funkční a příjemné na pohled. Pokud před sebou máte složitý projekt, a nejste si jistí, zda ho celý zvládnete vlastními silami, obraťte se na tučňáky. Společně si s tím poradíme.

Ing. arch. Barbora Kľúčiková Krajčovičová
Marketing Specialist

Spolupráce s firmou igloonet mě příjemně překvapila a trvá již několik let. Jeden z nejdůležitějších bodů pro mě je, že se na ně můžu obrátit skutečně s jakýmkoliv dotazem a vždy mi poradí. Všechno vysvětlí na vysoké odborné úrovni, a společně pak hledáme to nejlepší řešení. Mnoho věcí, které jsme udělali několik let zpátky, se potvrdilo, případně stalo trendem.

Ing. arch. Barbora Kľúčiková Krajčovičová
Marketing Specialist

Pojďme probrat, jak pomůžeme vašemu projektu

Přijedeme za vámi nebo se můžeme potkat u nás v Brně či Praze
konzultace je ZDARMA
Profilovka Jan Nobilis