doktor kladivo.cz

B2B databáze, e-shop a mikro web

srpen 2017 - červenec 2021

Průběh spolupráce

Naším úkolem bylo vytvořit kompletní vizuální identitu pro novou značku Doktor Kladivo. Celý projekt teprve začínal, takže bylo potřeba dodat grafiku a nasadit ji na e-shop, vymyslet jednoduchý způsob pro import dat od dodavatelů a vše synchronizovat s ekonomickým systémem Pohoda.

logo společnosti Doktor Kladivo
  • Na brandovém workshopu jsme definovali nově vzniklou značku Doktor Kladivo a vytvořili jí vizuální identitu.
  • Naše e-shopy stojí na pevných datech. Z provedených analýz jsme získali datové podklady pro tvorbu person, wireframů a v podstatě celého internetového obchodu.
  • Grafika čekalo několik perných dnů. S úkolem vytvořit grafické podklady pro celou značku a e-shop si ale poradil skvěle.
  • Nedočkaví ajťáci mohli s hotovou grafikou nakódovat webové šablonya nasadit celý systém. Přidali možnost importovat data od dodavatelů a všechno propojili s Pohodou– to je u našich e-shopů už standard.

Analýza a wireframy

Klient nám opatrně naznačil, že web bude mít tisíce produktů, které je třeba správně roztřídit.

Nic jsme tedy nepodcenili a provedli analýzy, které nám pomohly prolomit ledy v našich dilematech a nasměrovaly nás na správnou cestu.

400+
Kategorií produktů
4
Vytvořené persony
36
Typových podstránek

Design

V igloo máme rádi vyvážení vizuálně atraktivního designu s uživatelskou přívětivostí.

Grafika musí návštěvníka zaujmout neotřelým designem, ale nemůžeme zapomenout na UX a důvody, proč vlastně na stránky přišel.

Vizuální identita
Vizuální identita
Analýzy
Analýzy
Wireframing
Wireframing
Grafika a kódování
Grafika a kódování
Vývoj a spuštění
Vývoj a spuštění

Shrnutí webu

Práce na projektu Doktor Kladivo byla radost. Klient má velké zkušenosti s provozováním různých internetových obchodů, a tak přesně věděl, co chce a potřebuje. Odpadla tím spousta administrativy, a my jsme se mohli zaměřit čistě na realizaci. Při návrzích řešení jsme měli velikou volnost, ať už se jednalo o přípravné práce a výrobu designu nebo o samotnou implementaci.

Naše zapojení do projektu rozhodně neskončilo spuštěním e-shopu. Průběžně vyvíjíme a přidáváme další funkce, např. pro jednodušší administraci nebo na podporu obchodní činnosti společnosti. Kolegové z hostingového oddělení chystají optimalizace chodu virtuálního serveru, na kterém e-shop pro Doktor Kladivo běží. Na marketingu jsme se pustili do vyladění zbožových srovnávačů s ohledem na četnost a rozmanitost produků e-shopu.

V červenci 2021 jsme web předali ke správě internímu týmu e-shopu.

Pojďme probrat, jak pomůžeme vašemu projektu

Přijedeme za vámi nebo se můžeme potkat u nás v Brně či Praze
konzultace je ZDARMA
Profilovka Jan Nobilis