Nahrání obsahu webových stránek - SSH/SFTP/SCP

Pro nahrání Vaší webové prezentace na naše servery, je možné využít jeden z následujících protokolů SSH/SFTP/SCP. Samotné parametry jako je název serveru, uživatelské jméno a heslo jste obdrželi v emailu při založení služeb.

Pro připojení k SFTP se můžete připojit pomocí aplikace Fillezilla která je volně šiřitelný projekt pod licencí GNU/GPL. Na stránkách Filezilly stáhněte verzi klienta pro váš operační systém. Po nainstalování spusťte klienta.

V položce menu Soubor, zvolte položku Správce míst.

Vytvořte Nové místo stisknutím příslušného tlačítka vlevo dole. Vpravo vyplňte následující parametry: Hostitel: ihawk.igloonet.cz Protokol: vyberte SFTP - SSH File Transfer Protocol Způsob přihlašování: zvolte zeptat se na heslo, případně normální (kdy budete mít možnost si heslo pro přístup do klienta uložit). Uživatelské jméno: uživatelské jméno Vám bylo zasláno v emailu Heslo: heslo Vám bylo zasláno v emailu

Po vyplnění všech parametrů použijte tlačítko připojit v dolní části okna.

Nakopírujete obsah stránek do adresáře /home/název_vašeho_účtu/název_vasi_domeny/web/www, pro zobrazení přímo na vaši doméně www.název_vaší.domény. Pokud potřebujete zobrazit obsah na subdoméně vašich stránek, stačí vytvořit podadresář v adresáři /web (např. /web/název_vaší_subdomény), obsah tohoto adresáře bude zobrazen na adrese název_vaší_subdomény.název_vaší.domény.

Doporučení pro tvorbu webových stránek:

  • pro korektní zobrazení stránek je nutné, aby indexové soubory byly pojmenovány index.php či index.html
  • naše servery jsou citlivé na velikost písma, doporučujeme u názvů souborů používat jen málá písmena
  • české znaky do pojmenování souborů či adresářové struktury nepatří!